Bielsko-Biała z Czerwonymi Pojemnikami na elektryczne śmieci!

Dwadzieścia pięć charakterystycznych czerwonych pojemników na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w tym roku zostanie ustawionych na terenie Miasta. Na mocy zawartego przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej porozumienia, stolica Podbeskidzia dołącza do projektu „Elektryczne Śmieci” realizowanego wspólnie przez MB Recycling, organizację odzysku CCR oraz Fundację Odzyskaj Środowisko.

Udział w projekcie „Elektryczne Śmieci” oznacza w praktyce bezproblemową i bezkosztową utylizację elektrycznych odpadów. Do czerwonych pojemników mieszkańcy Bielska-Białej będą mogli wrzucać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny nieprzekraczający 50 cm, a więc: laptopy, telefony komórkowe, suszarki czy tostery. Odbiór sprzętów o większych gabarytach jak pralki czy lodówki będzie można zgłaszać indywidualnie dzwoniąc na infolinię: 572 102 102. Warto podkreślić, że Porozumienie w żaden sposób nie obciąża budżetu miasta.
Elektryczne śmieci elektryczna odpady czerwony pojemnik odbiór elektrycznych odpadów

Urząd Miejski nieustannie podejmuje działania dążące do ulepszania systemu gospodarowania odpadami w Naszym Mieście. Dzięki czerwonym pojemnikom zlokalizowanym przy wskazanych altanach śmietnikowych mieszkańcy z łatwością będą mogli pozbyć się elektroodpadów.

Szczegóły dotyczące projektu „Elektryczne Śmieci” wraz z listą lokalizacji czerwonych pojemników znajdują się na stronie: www.czystemiasto.bielsko-biala.pl.

Informacje o samym projekcie „Elektryczne Śmieci” znajdują się na stronie internetowej: https://elektrycznesmieci.pl/.