Wszystkie pojemniki przeznaczone na elektryczne śmieci charakteryzuje wyrazista czerwona barwa oraz infografiki pokazujące jakiego typu sprzęt może się w nich znaleźć.
– Produkcja sprzętu elektronicznego przyśpiesza z każdym rokiem. Chcemy korzystać z coraz to nowszych technologii, stąd wymiana sprawnego laptopa czy smartfona na lepszy model nikogo już nie dziwi. Warto jednak pamiętać, że nieużywany, zniszczony lub zepsuty sprzęt może zostać powtórnie wykorzystany. Jestem przekonany, że recykling to najlepsza i najbardziej skuteczna droga do ochrony środowiska naturalnego – tłumaczy prezes MB Recycling, Bartłomiej Hajduk. – Projekt „Elektryczne Śmieci”, którego jesteśmy częścią, propaguje także wiedzę w dziedzinie recyklingu. Jego istotnym celem jest wzrost świadomości ekologicznej mieszkańców– dodaje.
Jesienią zadebiutuje również Szkolne Centrum Recyklingu – nowoczesna platforma edukacyjna, na której uczniowie, nauczyciele oraz rodzice znajdą gotowe scenariusze lekcji, bajki edukacyjne, filmy, infografiki oraz prezentacje multimedialne poświęcone zagadnieniom recyklingu.
– Naszym celem jest stworzenie takiego miejsca w sieci, w którym młodsi i starsi znajdą odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z recyklingiem i szeroko rozumianą ochroną środowiska. Będzie to platforma na wskroś nowoczesna i innowacyjna, stworzona z naciskiem na praktyczny aspekt odzyskiwania surowców. Chcemy rozbudzać ciekawość, wierząc, że od zadawania pytań zaczyna się przyswajanie wiedzy, które prowadzi do troski o naszą planetę – tłumaczy Krzysztof Kieszkowski z Fundacji Odzyskaj Środowisko.