Już od piątku 28 sierpnia w Starachowicach firma MB Recycling uruchomi system do zbiórki Elektrycznych Śmieci. Zgodnie z umową podpisaną z Urzędem Miejskim w Starachowicach w mieście zostanie rozlokowane sześć czerwonych pojemników.  Mieszkańcy w bezpieczny sposób będą mogli pozbywać się zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, niedużych gabarytów do 50 cm oraz baterii..

Elektryczne śmieci elektryczna odpady czerwony pojemnik odbiór elektrycznych odpadów

Bezpieczne i wygodne rozwiązanie dla mieszkańców

System Zbierania Elektrycznych Śmieci będzie służył mieszkańcom przez następne lata i będzie wspierał proces selektywnej zbiórki odpadów. Pojemniki zostały zakupione i będą obsługiwane bezpłatnie przez lidera w branży przetwarzania elektrycznych śmieci firmę MB Recycling. Charakterystyczny czerwony kolor pojemników – nawołuje do działania a grafika kontenerów informuje jakiego rodzaju sprzęt można tam umieszczać. Dodatkowo dla bezpieczeństwa zbiórki każdy z pojemników posiada opomiarowanie wypełnienia oraz dodatkowe zabezpieczenia chroniące środowisko przed niebezpiecznymi substancjami z elektroodpadów i baterii – wyjaśnia prezes MB Recycling Bartłomiej Hajduk.

 

 

Starachowice dbają o swoich mieszkańców

 

Starachowice to kolejne miasto, które podjęło inicjatywę na rzecz wsparcia mieszkańców w odpowiedzialnym pozbywaniu się zużytych elektroodpadów. Już od dziś Starachowiczanie nie będą musieli jechać do gminnego PSZOKu, żeby pozbyć się zepsutej suszarki czy tostera a łatwo i wygodnie wyrzucą zużyty sprzęt blisko swojego domu. – To duże wsparcie dla selektywnej zbiórki odpadów. Mamy nadzieję, że rozwiązanie systemu pojemników będzie ułatwieniem dla Starachowiczan i pozwoli zadbać o ich bezpieczeństwo i środowisko naturalne – mówi prezydent Marek Materek.

LOKALIZACJE POJEMNIKÓW NA ELEKTRYCZNE ŚMIECI W Starachowicach

1Osiedle Orłowo, ul. Stalowa 
2Okolice Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, ul. Iglasta 
3Okolice Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, ul. Iglasta 
4Parking (przy cmentarzu), al. kard. Wyszyńskiego
5Okolice kompleksu szkolno-sportowego, al. Św. Jana Pawła II 
6Okolice kompleksu szkolno-sportowego, al. Św. Jana Pawła II 
  

Bezpieczne i wygodne rozwiązanie dla mieszkańców

Projekt zbiórki Elektrycznych Śmieci będzie wspierany przez Fundację Odzyskaj Środowisko w zakresie edukacji ekologicznej, skierowanej do mieszkańców i uczniów szkół w Starachowicach. Szkoły zostaną zaproszone do uczestnictwa w Szkolnym Centrum Recyklingu – platformie edukacji ekologicznej, gdzie fundacja będzie upowszechniać wiedzę o zagrożeniach i szansach zawartych w elektrycznych śmieciach i bateriach. Partnerem projektu w zakresie edukacji ekologicznej jest Organizacja Odzysku CCR. Poza tradycyjnymi spotkaniami czy lekcjami planowane jest udostępnianie materiałów i organizacja konkursów dla szkół online.