Elektryczne Śmieci Dzień Ziemiw Galerii Wroclavia

Dzień Ziemi w galerii Wroclavia we Wrocławiu

Z okazji Dnia Ziemi w Galerii Wroclavia odbyło się wydarzenie z udziałem Fundacji Odzyskaj Środowisko, Elektrycznych Śmieci i MB Recycling, mające na celu podniesienie świadomości na temat odpadów elektronicznych i promowanie zrównoważonego rozwoju. W ramach wydarzenia odbyły się różne aktywności, m.in. zbiórka elektroodpadów oraz warsztaty z elementami trash art. czyli sztuka ze śmieci.

 

Zbiórkę elektrośmieci prowadziła firma MB Recycling, zajmująca się odpowiedzialnym gospodarowaniem odpadami elektrycznymi i elektronicznymi. Mieszkańcy Wrocławia byli zachęcani do przyniesienia na imprezę swoich starych i nieużywanych urządzeń w celu ich utylizacji i recyklingu. Inicjatywa ta miała na celu promowanie znaczenia recyklingu odpadów elektronicznych w celu zmniejszenia ich szkodliwego wpływu na środowisko.

 

Fundacja Odzyskaj Środowisko przeprowadziła warsztaty ze sztuki śmieci, które poprowadziła Agata Szostak, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Uczestnicy mieli możliwość stworzenia własnej biżuterii, takiej jak bransoletki, wisiorki czy pierścionki, z wykorzystaniem drobnego, zużytego sprzętu, który w innym przypadku zostałby wyrzucony jako odpad elektroniczny. To innowacyjne podejście do ponownego wykorzystania odpadów elektronicznych podkreśliło twórcze możliwości upcyklingu i zachęciło uczestników do kreatywnego myślenia o redukcji odpadów i zrównoważonym rozwoju.

 

Oprócz warsztatów mieszkańcy mogli również odwiedzić stoisko wydarzenia i zagrać w grę “EKO Milionerzy”, która sprawdzała ich wiedzę na temat ekologii i zrównoważonego rozwoju. Najlepsi uczestnicy otrzymali nagrody, co zachęciło ich do zaangażowania i poznawania zagadnień ekologicznych w zabawny sposób.

 

Wydarzenie zorganizowane z okazji Dnia Ziemi było udaną inicjatywą, która podniosła świadomość na temat gospodarowania elektrycznymi śmieciami i promowała ekologiczny styl życia poprzez warsztaty z zakresu sztuki śmieci i gry edukacyjne. Zachęciła mieszkańców Wrocławia do podjęcia działań na rzecz odpowiedzialnej utylizacji odpadów i pokazała im kreatywne sposoby ponownego wykorzystania odpadów elektronicznych, dzięki czemu była ciekawym wydarzeniem dla społeczności.