ELEKTRYCZNE ŚMIECI Zbuduj edukacyjnego łazika z recyklingu i wygraj 10 000 złotych!

Studenci Politechniki Świętokrzyskiej już po raz czwarty staną przed wyzwaniem zbudowania łazika marsjańskiego z elementów pochodzących z recyklingu elektrycznych śmieci. Konkurs, organizowany przez Fundację Odzyskaj Środowisko, Politechnikę Świętokrzyską, MB Recycling i RLG Relectra Polska, jest częścią edukacji ekologicznej promującej prawidłowe postępowanie ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.
Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na znaczenie selektywnej zbiórki elektroodpadów i pokazanie, że stare urządzenia mogą zyskać nowe, kosmiczne życie. Studenci, którzy chcą wziąć udział, muszą przygotować koncepcję kosmicznego pojazdu z elementów recyklingu i zgłosić ją do 15 czerwca na adres mailowy: [email protected] lub dostarczyć do siedziby Fundacji Odzyskaj Środowisko w Kielcach.
Zespoły zakwalifikowane do trzeciego etapu będą miały czas do 10 października 2024 r. na zbudowanie łazika. Następnego dnia pojazdy zostaną przetestowane na specjalnym polu marsjańskim przy uczelni. Jury oceni m.in. mobilność, sterowalność i walory edukacyjne pojazdów, a dodatkowe punkty będą przyznawane za innowacyjne funkcje, takie jak sterowanie głosem, latanie czy pływanie.
Potrzebne do budowy komponenty ze zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego już mają. Wszystko dzięki wyprawie do zakładów przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w naszym zakładzie.
Konkurs jest częścią projektu Elektryczne Śmieci, a jego partnerami są RLG Polska, Politechnika Świętokrzyska oraz MB Recycling.
Więcej informacji znajdziecie tutaj: Łaziki z recyklingu wylądują w Kielcach | Fundacja Odzyskaj Środowisko (odzyskajsrodowisko.pl)