Wśród licznych działań projektowych bardzo ważnym elementem była edukacja ekologiczna w zakresie segregacji i bezpiecznego pozbywania się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Wspólnie z pracownikami CCR przeprowadziliśmy zbiórkę elektrycznych śmieci i akcję edukacyjno-konkursową w dniu z 16 października dla pracowników firmy UBS w ramach ich eventu Zero Waste Day. Pracownicy mieli możliwość uczestnictwa w konkursach ekologicznych a za każdy oddany sprzęt, dostawali sadzonkę. Działania edukacyjne objęły blisko 8000 pracowników.
Kolejnym działaniem proedukacyjnym łączącym stronę praktyczną z teoretyczną była wycieczka dzieci z ze szkół z Krosna do zakładu przetwarzania firmy MB Recycling w Micigoździe. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z procesem przetwarzania baterii i ZSEE. Czterdziestoosobowa wycieczka dowiedziała się w jaki sposób przetwarzane są np. lodówki, pralki, telewizory i baterie. Zobaczyli jaki cenne materiały można odzyskać z ZSEE i ponownie przetworzyć z zyskiem dla środowiska.
Kolejnym elementem edukacyjnej układanki wpływającej pozytywnie na świadomość postępowania z ZSEE była „Debaty o bezpieczeństwie nad wodą i ekologii” zorganizowana we współpracy z WOPR Kielce w Szkole Podstawowej nr 9 w Kielcach. Zorganizowaliśmy konkursy z nagrodami, a przede wszystkim podzieliliśmy się wiedzą, jak bezpiecznie pozbywać się ZSEE i baterii. Celem naszego spotkania było uświadomienie dzieciom zagrożeń z niewłaściwej utylizacji ZSEE i baterii. W ramach debaty zostały również wręczone nagrody w konkursie plastycznym ufundowane m.in. przez firmę CCR.
Ciekawą formą edukacji połączonej ze zbiórka sprzętu była akcja przeprowadzona w ramach projektu we współpracy z Galerią Ostrowiec, kiedy przez trzy dni informowaliśmy klientów galerii o właściwym postępowaniu z ZSEE, a także daliśmy im możliwość oddania sprzętu do ustawionego punktu zbiórki elektrycznych śmieci. W trakcie działań na terenie Galerii rozdawane były materiały promocyjne i udostępnione pojemniki na zużyte baterie.