Stare telefony, kable, ładowarki zachomikowane w szafkach nocnych. Nieużywane aparaty fotograficzne odłożona na „czarną godzinę”, do tego zepsute pralki i lodówki magazynowane w garażu to dla wielu z nas nic zaskakującego. Elektrośmieci nie tylko zajmują cenną przestrzeń, ale z uwagi na wiele niebezpiecznych substancji, które zawierają, mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia i środowiska naturalnego. Gdzie wyrzucić elektrośmieci w Kielcach? Możliwości jest kilka!

Czerwone Pojemniki w Twoim mieście

Oprócz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK) w Kielcach, mieszkańcy mają możliwość oddania małogabarytowego zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego do czerwonych pojemników. Mogą do nich trafiać wszystkie urządzenia na prąd lub baterie, które nie przekraczają 50 cm, a więc: laptopy, karty pamięci, tostery, lokówki, suszarki czy akumulatory. Najbliższe punktu zbierania elektrośmieci znajdziesz tutaj.

Odbiór elektrośmieci z domu

Gdzie wyrzucić duże elektroodpady takie jak piekarnik, klimatyzator, zamrażarka czy lodówka? Mieszkańcy Kielc mogą oddać elektrośmieci bez wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić prosty formularz, by pozbyć się elektrycznych śmieci w 72 godziny. Można również skorzystać z infolinii 572 102 102 by umówić odbiór. Wszystkie sprzęty trafią do recyklingu. W profesjonalnych zakładach przetwarzania z elektrycznych śmieci odzyskuje się metale żelazne, nieżelazne, tworzywa sztuczne oraz szkło. Z części odzyskanych materiałów powstają ule z recyklingu oraz wyjątkowe dzieła sztuki w nurci trash art.

Możesz nadać rzeczom drugie życie. Oddaj elektrośmieci do recyklingu!