Elektryczne śmieci elektryczna odpady czerwony pojemnik odbiór elektrycznych odpadów

Nowe pojemniki na elektryczne śmieci już w Gdańsku

Kolejne 15 czerwonych pojemników przeznaczonych na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz baterie stanęło na ulicach Gdańska. W sumie gdańszczanie będą mieli do dyspozycji 65 pojemników na małogabarytowe elektryczne śmieci. Pojemniki są elementem ogólnopolskiego projektu Elektryczne Śmieci realizowanego wspólnie przez MB Recycling oraz organizację odzysku CCR. Udział miasta w projekcie w żaden sposób nie obciąża jego budżetu.

Łatwo jest być eko

W lutym na terenie Gdańska pojawiły się pierwsze pojemniki  na elektroodpady. Po kilku miesiącach warto podkreślić, że mieszkańcy chętnie z nich korzystają pozbywając się z własnych domów i mieszkań zalegających tam elektroodpadów. Od teraz będzie jeszcze łatwiej – mnogość lokalizacji czerwonych pojemników sprawia, że zawsze będzie po drodze, by wyrzucić stare baterie czy zepsuty telefon.

Do czerwonych pojemników można wrzucać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny nieprzekraczający 50 cm np.: laptopy, telefony, suszarki, gofrownice, prostownice, ale także zużyte tonery i baterie. Odbiór wysokogabarytowego sprzętu elektrycznego i elektronicznego mieszkańcy mogą zgłaszać pod numerem: 58 722 01 00, a przedsiębiorstwa dzwoniąc na infolinię: 572 102 102.

Gdańszczanie dają radę

Ogólnopolski projekt „Elektryczne Śmieci” idealnie wpisuje się w działania proekologiczne od lat prowadzone w Gdańsku. „Mieszkańcy chętnie korzystają z czerwonych pojemników. W kilka miesięcy zebraliśmy do każdego z nich po kilkaset kilogramów elektrycznych śmieci, co jest dowodem na to, że system był potrzebny, prawidłowo działa, ale także pokazuje, że świadomość mieszkańców na temat zagrożeń jakie niesie ze sobą niewłaściwe postępowanie z odpadami rośnie i coraz więcej z nas rozumie potrzebę i konieczność selektywnej zbiórki elektrycznych śmieci – podkreśla Monika Wyciechowska z CCR Polska.

Smart city

Ogólnopolski system zbiórki elektrycznych śmieci, który idealnie wpisuje się w idee smart city, jest doskonałym uzupełnieniem komunalnych systemów zbierania i przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Obecnie system obejmuje ponad 30 miast w całej Polsce m.in. Toruń, Radom, Oświęcim, Bielsko-Białą, Bytom, Przemyśl, Krosno, Zamość i stale się rozwija.

Szczegółowe informacje o systemie Elektryczne Śmieci znajdują się na stronie: Elektryczne śmieci | System elektryczne śmieci (elektrycznesmieci.pl)

Lista lokalizacji pojemników:

 1. ul. Ubocze 24
 2. ul. Legnicka 25
 3. ul. Cygańska Góra 21
 4. ul. Do Studzieńki 31
 5. ul. Hallara 19a
 6. ul. Starowiejska 41
 7. ul. Wyzowolenia 51
 8. ul. Chodkiewicza 11
 9. ul. Kołobrzeska 23
 10. ul. Kołobrzeska 20
 11. ul. Ułańska 11
 12. ul. Długie Ogrody 2
 13. ul. Długie Ogrody 4
 14. ul. Kryniczna 20
 15. ul. Dickensa 3
Elektryczne śmieci elektryczna odpady czerwony pojemnik odbiór elektrycznych odpadów
Elektryczne śmieci elektryczna odpady czerwony pojemnik odbiór elektrycznych odpadów