Współpracując od wielu lat w obszarze edukacji ekologicznej zarówno dzieci, ale także dorosłych i seniorów, zauważamy, że największą wartością w przekazywaniu wiedzy o segregacji zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE) jest praktyczna demonstracja, co się dzieje z tym sprzętem dalej.

Zwiedzanie zakładów

Firma MB Recycling może poszczycić się jednymi z najnowocześniejszych zakładów przetwarzania ZSEE podobnie jak spółka Maya Victory. Oba te podmioty zaangażowane są w projekt elektrycznych śmieci, a dzięki współpracy ze specjalistami z zakresu edukacji ze Szkolnego Centrum Recyklingu na terenie zakładów odbywają się wycieczki szkolne wg wcześniej wytyczonych ścieżek. W trakcie tych wizyt uczniowie w naoczny, a często w praktyczny sposób dowiadują się, jak sprzęt czy baterie, które zostały przez nich oddane zostają przetworzone.

Elektryczne śmieci elektryczna odpady czerwony pojemnik odbiór elektrycznych odpadów
Elektryczne śmieci elektryczna odpady czerwony pojemnik odbiór elektrycznych odpadów
Elektryczne śmieci elektryczna odpady czerwony pojemnik odbiór elektrycznych odpadów

Szkolne Centrum Recyklingu

Fundacja Odzyskaj Środowisko, która od początku wspiera realizację projektu Elektryczne Śmieci od wielu lat prowadzi Szkolne Centrum Recyklingu. W 2020 roku zostanie dokonana nowa odsłona Centrum, jako wirtualnej platformy z praktycznymi materiałami – scenariuszami zajęć dla nauczycieli oraz poradnikami dla uczniów w zakresie ekologii, ochrony środowiska, a także recyklingu. Wykorzystanie nowych technologii w tym webinaria maja przybliżać w praktyczny sposób możliwości jakie w obecnej chwili daje recykling i pokazać, jak dużo może zmienić każdy z nas.