Projekt EKOzwroty

Projekt #EKOzwroty stale się rozwija i wspólnie z InPost na ekologicznym pokładzie witamy markę CCC Group!

Nadaj bezpłatnie niepotrzebne już obuwie w najbliższym Paczkomacie i skorzystaj z EKOzwrotu. Otrzymane pary butów zostaną poddane analizie, czyszczeniu oraz ewentualnym drobnym naprawom. Następnie zyskają drugie życie, trafiając do potrzebujących poprzez nasze działania na rzecz osób potrzebujących. Jeśli po ocenie specjalistów nie będą nadawały się do dalszego użytkowania – zostaną ponownie przetworzone przez profesjonalne zakłady, co umożliwi maksymalny odzysk surowców.
Wspólne działania z InPost rozwinięte o współpracę z CCC stanowią praktyczne działanie na rzecz wydłużenia życia produktów od obuwia, tekstyliów, poprzez książki, aż po elektronikę, od której rozpoczęliśmy projekt. Działania statutowe realizowane w zakresie edukacji pozwalają na pozytywny wpływ dotyczący odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji. Cieszymy się, że możemy w wspierać praktyczną stronę gospodarki o obiegu zamkniętym– podkreśla Krzysztof Kieszkowski z Fundacji – wśród szerokiego grona Polaków, dzięki czemu cykl życia produktu wydłuża się, a nieużywane przedmioty mogą zyskać nową historię i odzyskać dawny blask.
W akcji Ekozwroty opieczętowanej hashtagiem #ekozwroty oddać możesz: obuwie, tekstylia, książki, zabawki i sprzęt elektroniczny.
Zwróć to, czego nie potrzebujesz i żyj w duchu zerowaste!
Więcej tutaj: www.inpost.pl/ekozwroty