Elektryczne Śmieci SMART CITY FORUM Wrocław

Elektryczne śmieci spotkanie gala

SMART CITY FORUM wydarzenie, które zawładnęło Wrocławiem!

Za nami SMART CITY FORUM, wydarzenie, które zawładnęło Wrocławiem! 

 

Jako oficjalny partner uczestniczyliśmy w tym fantastycznym wydarzeniu. Panel dyskusyjny “”EKO Miasto i Smart Środowisko”” poprowadził Prezes naszej Fundacji Odzyskaj Środowisko – Krzysztof Kieszkowski. Dyskusja była rzeczowa i konkretna, a udział w niej wzięli:

 

– Małgorzata Mańka-Szulik – Prezydentka Miasta Zabrza

– Maciej Riemer, Dyrektor Departamentu Ekologii i Klimatu, Urząd Miasta Łodzi

– Jakub Bator, Członek Zarządu ds. Produkcji, Krakowski Holding Komunalny

– Paweł Sokołowski, Client Executive Partner, Atos

– Ariel Wojciechowski, Ekspert ds. relacji partnerskich i programu InPost Green City, InPost

– Mariusz Dzikuć, Dyrektor ds. Rozwoju

 

Projekt Elektryczne Śmieci wraz z koncepcją czerwonych pojemników na mały, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny dedykowany dla Miast i ich mieszkańców idealnie wpasowuje się w tematykę. Dziś i jutro Elektryczne Śmieci reprezentują Artur Rzysko, Malwina Szwarc i Robert Magolon. Nie zabrakło również Fundacji Odzyskaj Środowisko na czele z Krzysztofem Kieszkowskim.

 

A jakie tematy były poruszane na wydarzeniu? 

 

1. Zrównoważony rozwój – dowiedzieliśmy sie, jakie innowacyjne rozwiązania mogą pomóc w tworzeniu ekologicznych i zrównoważonych miast. Smart City Forum skupia się na energii odnawialnej, efektywności energetycznej, recyklingu, transportu publicznym i wielu innych aspektach.

 

2. Cyfryzacja – w obecnej erze technologicznej cyfryzacja jest nieodłącznym elementem. Forum zaoferowało wiedzę na temat digitalizacji miast, inteligentnych systemów zarządzania, e-administracji, e-zdrowia i wielu innych tematów związanych z przyszłością cyfrowego społeczeństwa.

 

3. Innowacje społeczne – Smart City Forum skupia się także na inicjatywach społecznych, które mogą przyczynić się do poprawy jakości życia w miastach. 

 

Wizją Smart City Forum jest stworzenie miejsca, w którym ekspertów, liderów opinii, przedsiębiorców, aktywistów społecznych i lokalnych samorządów można połączyć w celu wspólnego budowania lepszych miast przyszłości.

 

Razem możemy wpływać na rozwój naszych społeczności i przyczyniać się do tworzenia bardziej zrównoważonej, cyfrowej i innowacyjnej przyszłości. 

 

Dziękujemy za możliwość udziału w tak ciekawym evencie!

Ilość wiedzy, którą wynieśliśmy jest ogromna.