Elektryczne śmieci elektryczna odpady czerwony pojemnik odbiór elektrycznych odpadów

 

Elektryczne Śmieci -zbiórka w Siedlcach!

27 września 2021 roku w godzinach 7:30-14:00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 w Siedlcach (ul. Mazurska 10) odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Podczas akcji mieszkańcy Siedlec będą mieli okazję oddać:
 • duży sprzęt elektryczny i elektroniczny: lodówki, pralki, mikrofalówki, etc.
 • mały sprzęt elektryczny i elektroniczny: radia, telefony, baterie, etc.
 • zużyte oświetlenie: świetlówki, typu led etc.
Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego to efekt realizacji projektu Elektryczne Śmieci, który przebiega we współpracy z miastem Siedlce, MB Recycling, Fundacją Odzyskaj Środowisko oraz AURAEKO.

Projekt Elektryczne Śmieci w Siedlcach

Elektryczne Śmieci to projekt realizowany przez Fundację Odzyskaj Środowisko już w 38 miastach Polski. Miasto Siedlce jest jego częścią i w ramach współpracy, na jego terenie znajduje się 9 charakterystycznych Czerwonych Pojemników, które pozwalają łatwo i bezpiecznie dla środowisko naturalnego, pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w wymiarach do 50 cm. W przypadku większego sprzętu, chęć jego oddania wystarczy zgłosić na infolinię pod numer 572 102 102.

Czerwony Pojemnik, a ule z recyklingu

Integralną częścią projektu staje się zakładanie miejskich pasiek. Dzięki temu, że Elektryczne Śmieci trafiają do Czerwonych Pojemników, odpady mają być szanse przetworzone – między innymi na ule, których znacząca część wykonana jest np. z bębnów od pralek. Zakładanie pasiek w miastach łączy wiele zalet. Pozwala na przywracanie życiodajnych pszczół, zaś miód z tak zlokalizowanej pasieki na skutek bioróżnorodności roślin miejskich, jest smaczny i pozbawiony pestycydów.

Szkolne Centrum Recyklingu

Fundacja Odzyskaj Środowisko, stawiając na innowacyjne podejście do zwiększania świadomości ekologicznej, edukuje w niecodzienny i nieszablonowy sposób. Jednym z nich staje się udostępnienie szerokiemu gronu odbiorców platformy internetowej Szkolne Centrum Recyklingu. Uczniowie, rodzice, nauczyciele – każdy, kto chce zwiększyć swoją wiedzę przydatną w trosce o środowisko, znajdzie tam wiele cennych materiałów np. bajki edukacyjne, scenariusze zajęć, prezentacje multimedialne, laboratorium pszczół, wehikuł czasu i wiele innych. Platforma Szkolne Centrum Recyklingu to miejsce, gdzie dobra zabawa przeplata się z ciekawością świata i edukacją na miarę XXI wieku.

Gdzie znaleźć Czerwony Pojemnik na mapie Siedlec?

 • ul. Topolowa 161 /przy placu zabaw/
 • ul. Sokołowska 71 /przy osłonie śmietnikowej/
 • ul. Miła /przy placu zabaw/
 • ul. Stanisława Wieniawskiego 1 /przy osłonie śmietnikowej/
 • ul. Ignacego Daszyńskiego 2 /przy osłonie śmietnikowej/
 • ul. Prym. Stefana Wyszyńskiego 7 /przy placu zabaw/
 • ul. Bolesława Chrobrego 6 /przy gnieździe pojemników półpodziemnych/
 • ul. Młynarska 20
 • ul. Bieszczadzka /przy budynku Bieszczadzka 8/