ELEKTRYCZNE ŚMIECI Wspaniała inicjatywa strażaków z OSP Szypliszki

Dzięki niezwykłemu zaangażowaniu Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) Szypliszki, ta malownicza gmina staje się jeszcze bezpieczniejsza i bardziej ekologiczna!

Środki zyskane za zebrane 5,6 ton elektrycznych śmieci, wspomniana OSP Szypliszki przeznaczyła na zakup nowoczesnych czujników tlenku czadu, które trafiły do potrzebujących mieszkańców gminy. To nie tylko narzędzie zwiększające bezpieczeństwo, ale także dowód na to, że lokalne działania mają ogromne globalne konsekwencje!

W ramach ogólnopolskiej akcji OSP na straży środowiska, strażacy zebrali do tej pory ponad 3 800 ton elektrycznych śmieci! To nie tylko ogromna ilość odpadów, ale także konkretny krok w kierunku ochrony naszego środowiska.

Akcja OSP na straży środowiska” to nie tylko sposób na pozbycie się elektrośmieci, ale także realne wsparcie dla OSP z całej Polski. Dzięki zaangażowaniu strażaków i mieszkańców, już prawie 2 mln zł trafiło do 800 jednostek OSP! A to dla nich dodatkowa możliwość na pozyskanie środków finansowych na nowoczesny sprzęt czy wyposażenie lub właśnie wsparcie mieszkańców.

 Podziwiamy ten piękny wyraz solidarności społeczności lokalnej.