Czerwone pojemnikido których możesz wrzucić mały sprzęt RTV/AGD/IT Pozbądź się swoich elektrycznych odpadów

Dlaczego my?

0

Czerwonych pojemników

0

Obsługiwanych miejscowości

Szybko i bezpiecznie pożegnaj zepsute urządzenia elektroniczne

Od ponad trzech lat czerwone pojemniki są miejscem bezpiecznego i wygodnego zbierania małego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W ponad 160 miejscowościach, mieszkańcy mogą pozbyć się zużytych telefonów, laptopów, suszarek, lokówek, tosterów czy aparatów fotograficznych, o ile ich wielkość nie przekracza 50 cm.

Każdy pojemnik jest wyposażony w specjalną klapo-szufladę z wolnym domykaniem, umożliwiającą wrzucanie do pojemnika elektroodpadów o maksymalnych wymiarach 40x50x20 cm.

Co można wrzucić do czerwonego pojemnika?
Wszystkie sprzęty zasilane prądem lub na baterie o wymiarach do 40x50x20 cm

MAŁY SPRZĘT RTV/AGD/IT

Drobne elektryczne śmieci o wymiarach do 40x50x20 cm możesz wrzucić do Czerwonego Pojemnika. Najbliższy pojemnik można znaleźć TUTAJ

BATERIE I AKUMULATORKI

Do pojemników można wrzucać również rozładowane baterie i akumulatorki. Z przodu pojemnika znajduje się specjalny otwór na baterie.

NIE ZOSTAWIAJ ELEKTRYCZNYCH ŚMIECI PRZY POJEMNIKU

Pamiętaj, żeby nie zostawiać elektroodpadów przy pojemnikach. Nie tylko mogą one stanowić zagrożenie dla środowiska, ale nieumiejętnie wykorzystane mogą zagrażać innym ludziom.

ODBIERZEMY SPRZĘT WIELKOGABARYTOWY

Możesz zamówić odbiór bezpośrednio z domu, wypełniając Formularz zamówienia odbioru lub dzwoniąc na infolinię pod numer 572 102 102

Czerwony pojemnik na elektryczne odpady to smart rozwiązanie, które przyczynia się do ochrony środowiska, zwiększenia bezpieczeństwa i promowania recyklingu. Możesz spotkać nasze pojemniki również w kolorze zielonym i niebieskim.

Czerwony pojemnik na elektryczne odpady to smart rozwiązanie z kilku powodów:

EKOLOGIA
Elektryczne odpady, takie jak stare baterie czy zużyte żarówki, zawierają substancje chemiczne, które są szkodliwe dla środowiska i zdrowia ludzkiego, jeśli zostaną wyrzucone do zwykłych śmietników. Oddzielanie ich od innych odpadów i umieszczanie w osobnym pojemniku zapobiega zanieczyszczeniu gleby i wody.

BEZPIECZEŃSTWO

Elektryczne odpady mogą być niebezpieczne, jeśli są niewłaściwie składowane lub transportowane. Umieszczenie ich w specjalnym pojemniku, który jest zaprojektowany do przechowywania takich odpadów, zwiększa bezpieczeństwo pracowników zajmujących się ich transportem i utylizacją.
ROZPOZNAWALNOŚĆ
Czerwony pojemnik jest łatwy do zidentyfikowania i odróżnienia od innych pojemników na odpady. Dzięki temu łatwiej jest dla mieszkańców rozpoznać, gdzie powinni wyrzucać swoje elektryczne odpady.

PROMOWANIE RECYKLINGU

Właściwie sortowanie e-odpadów i umieszczanie ich w specjalnym pojemniku to istotny element działań proekologicznych, które mają na celu ochronę środowiska naturalnego.

Kształtujemy zrównoważoną przyszłość

Zebrane w pojemnikach niedziałające urządzenia elektryczne i elektroniczne trafiają do profesjonalnych zakładów przetwarzania, następnie poddawane są procesom recyklingu, a odzyskiwane w tym procesie cenne surowce mogą służyć do produkcji nowych urządzeń.
Jeśli na opakowaniu sprzętu znajduje się symbol przekreślonego kosza to nie wolno go wyrzucić to standardowego pojemnika na odpady. Należy wyrzucić go czerwonego pojemnika lub jeśli jest to sprzęt wielkogabarytowy – zamówić odbiór z domu.
Dziękujemy za Twój ekologiczny gest!