Polityka prywatności

Serwis www.elektrycznesmieci.pl nie ma mechanizmów (jawnych bądź niejawnych), służących do zbierania danych osobowych. Korzystanie z serwisu jest anonimowe i nie wymaga podawania żadnych danych osobowych. Informacje o charakterze nieosobowym są zbierane automatycznie w celach administracyjnych. Na jej podstawie tworzone są statystyki zbiorcze dotyczące ilości odwiedzin, ruchu na witrynie, użytkowników i ich zachowań.
Nasze Witryny mogą wykorzystywać pliki „cookies” które służą identyfikacji sesji użytkownika podczas korzystania ze stron internetowej www.elektrycznesmieci.pl. Pliki te zapewniają poprawne działanie Witryny.

Pliki cookies to pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Witryny. Zazwyczaj zawierają one nazwę witryny z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

Gromadzenie danych

Zgodnie z przyjętą praktyką większości serwisów www, przechowujemy zapytania HTTP kierowane do naszego serwera. Oznacza to, że znamy publiczne adresy IP, z których użytkownicy przeglądają treści informacyjne naszego serwisu. Przeglądane treści identyfikowane są poprzez adresy URL. Znamy również między innymi:
  • czas nadejścia zapytania,
  • czas wysłania odpowiedzi,
  • nazwę stacji klienta – identyfikacja realizowana przez protokół HTTP,
  • informacje o błędach jakie nastąpiły przy realizacji transakcji HTTP,
  • adres URL strony poprzednio odwiedzanej przez użytkownika (referer link) – w przypadku gdy przejście do strony internetowej www.elektrycznesmieci.pl nastąpiło przez odnośnik,
  • informacje o przeglądarce użytkownika

Dane te nie są kojarzone z konkretnymi osobami przeglądającymi stronę internetową www.elektrycznesmieci.pl z zastrzeżeniem. Dla zapewnienia jak najwyższej jakości Witryn, okazjonalnie analizujemy pliki z logami w celu określenia, które Witryny odwiedzane są najczęściej, jakie przeglądarki stron internetowych są stosowane, czy struktura strony nie zawiera błędów, itp.

Wykorzystywanie danych

Zebrane dane przechowywane są jako materiał pomocniczy służący do administrowania serwisem. Informacje w nich zawarte nie są ujawniane nikomu poza osobami upoważnionymi do administrowania serwerem oraz siecią MB Recykling. Na podstawie plików logów mogą być generowane statystyki stanowiące pomoc w administrowaniu. Zbiorcze podsumowania w postaci takich statystyk nie zawierają żadnych cech identyfikujących osoby odwiedzające serwis.