Elektryczne śmieci nie tylko dają nam surowce odzyskiwane w procesie recyklingu, ale także elementy, które można wykorzystać w zaskakujący sposób.
Czerwony daszek, dębowe nóżki i korpus z bębnów od pralek w charakterystyczne heksagony!
Oto ul z recyklingu zaprojektowany przez Tomasza Waśkiewicza – grafika i pszczelarza w jednej osobie. Niecodzienne domy dla pszczół można już oglądać w kilkunastu miastach na terenie całej Polski.
Główną ideą naszych pasiek miejskich jest edukacja. Pokazujemy praktyczny wymiar recyklingu elektrycznych śmieci, przekazujemy wiedzę o pszczołach miodnych i innych owadach zapylających.
W czasie ekologicznych warsztatów można spróbować miodu z uli z recyklingu, zatańczyć pszczeli taniec i zobaczyć te pracowite owady z bliska. W pasiekach miejskich, którymi opiekuje się Fundacja Odzyskaj Środowisko, mieszka około 5 milionów wyjątkowo łagodnych pszczół rasy kraińskiej.
Większa bioróżnorodność roślin, wyższa temperatura powietrza, brak środków chemicznej ochrony roślin to tylko niektóre zalety środowiska miejskiego. Krainki to prawdziwe kosmopolitki!
Oddając elektryczne śmieci do recyklingu, budujesz z nami wyjątkowe ule i pomagasz pszczołom. Wspólnie z nami zakładasz pasieki z recyklingu.