ELEKTRYCZNE ŚMIECI Ruszyła strona pierwszego ogólnopolskiego projektu OSP na straży środowiska

Na stronie internetowej znajdziecie wszystkie aktualne doniesienia dotyczące projektu oraz aktualny ranking 20 najlepszych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z całego kraju, które zebrały największą ilość elektrycznych odpadów! Jest to ogromne osiągnięcie i powód do dumy dla każdej zaangażowanej jednostki OSP. Znajdziecie tam również kontakty do koordynatorów regionalnych, którzy służą pomocą i wsparciem.
Jeśli znacie jednostki OSP, które chciałyby dołączyć do naszej walki o czystsze środowisko, wspierając jednocześnie swoją lokalną społeczność i poszukują dodatkowego źródła finansowania – to teraz jest najlepszy moment, aby je zachęcić do dołączenia! Razem możemy osiągnąć naprawdę wiele.
Projekt, który rozpoczął się od początku 2023 roku, umożliwia zaangażowanym jednostkom OSP wykorzystanie środków pozyskanych ze zbiórek elektrycznych i elektronicznych odpadów do realnego podniesienia bezpieczeństwa w swojej społeczności lokalnej. Dzięki temu mogą zakupić dodatkowy sprzęt ochronny, tak jak hełmy czy rękawice, oraz zapewnić wsparcie finansowe na zakup wozów ratowniczo-gaśniczych, remonty remiz czy inne działania na rzecz lokalnej społeczności.

Akcja “OSP na straży środowiska” jest wynikiem partnerstwa pomiędzy Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP, MB Recycling i Fundacją Odzyskaj Środowisko, pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Lasów Państwowych oraz Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej.

 Razem pozytywnie wpływamy na środowisko!