W Rzeszowie, oprócz funkcjonujących już ponad 40 charakterystycznych pojemników na mały elektryczny i elektroniczny sprzęt pojawiły się billboardy oraz spoty w komunikacji miejskiej, z informacją dla mieszkańców o bezpłatnych odbiorach dużych elektrycznych śmieci.
Kampania outdoorowa “Elektryczne Śmieci”, realizowana przez MB Recycling we współpracy z miastem Rzeszów i Fundacją Odzyskaj Środowisko, ma na celu przybliżenie mieszkańcom bezpłatnej usługi – odbioru wielkogabarytowych sprzętów AGD/RTV z domu. Mieszkańcy mogą zgłaszać chęć odbioru, dzwoniąc pod numer telefonu 572 102 102. Dzięki umiejscowieniu reklam w przestrzeni publicznej, większa liczba mieszkańców Rzeszowa ma szansę dowiedzieć się o usłudze.
„Świadomość ekologiczna mieszkańców Rzeszowa systematycznie rośnie, a projekt 'Elektryczne Śmieci' to doskonały przykład tego, jak w praktyczny sposób możemy wspólnie dbać o środowisko. Wierzymy, że dzięki tej inicjatywie mieszkańcy będą mogli nie tylko pozbyć się niepotrzebnych elektrycznych śmieci, ale także aktywnie uczestniczyć w tworzeniu bardziej zrównoważonej przyszłości,"
mówi Zastępca Prezydenta Miasta Rzeszowa, Krzysztof Stańko
W ramach kampanii wykorzystano różnorodne nośniki reklamowe: billboardy, a także ekrany w komunikacji miejskiej, gdzie wyświetlany jest spot reklamowy. Dzięki współpracy z miastem Rzeszów kampania zyskuje jeszcze większy zasięg, zwiększając prawdopodobieństwo dotarcia do szerszego grona osób z tą praktyczną informacją.
"Chcemy umożliwić mieszkańcom Rzeszowa łatwe i bezpieczne pozbycie się także starych lodówek czy pralek, które trafią następnie do profesjonalnego zakładu przetwarzania. Cieszymy się, że wspólnie z miastem możemy zaoferować mieszkańcom Rzeszowa ekologiczne rozwiązania, które znacząco przyczyniają się do ochrony środowiska.”
podkreśla Robert Magolon z MB Recycling
Rzeszów działa w projekcie „Elektryczne Śmieci” od trzech lat. W sumie na ulicach stolicy Podkarpacia umiejscowiono już ponad 40 czerwonych pojemników na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.
Projekt realizowany jest wraz z Fundacją Odzyskaj Środowisko oraz Organizacją Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego AURAEKO, co zapewnia mieszkańcom miasta możliwość odpowiedzialnego pozbycia się niechcianych urządzeń i przyczynienia się do poprawy stanu środowiska naturalnego.