Elektryczne śmieci elektryczne odpady

WIELKA WIEŚ Z WIELKĄ EKOLOGICZNĄ INICJATYWĄ

Położona koło Krakowa Gmina Wielka Wieś może być eko wzorem dla innych. Inicjatywy na rzecz ochrony środowiska wpisane są tu w stałą działalność Gminy, dzięki czemu mieszkańcy mają możliwość korzystania z oferowanych ekologicznych zasobów na co dzień. Dołączyły do nich czerwone pojemniki na elektryczne śmieci.

 

ELEKTRYCZNE ŚMIECI TO JUŻ NIE PROBLEM

 

Czerwone pojemniki to wygoda w pozbywaniu się niedziałających urządzeń elektrycznych i elektronicznych. W stałych lokalizacjach, dostępne 24h, uzupełnią gminny system gospodarki odpadami. Już 8 września w Wielkiej Wsi pojawią się 3 czerwone pojemniki w dogodnych dla mieszkańców lokalizacjach. Będzie można wrzucać do nich stare telefony, suszarki, miksery, laptopy, jednym słowem wszystkie urządzenia, które zalegają w domach, nie są sprawne ale kompletne i mieszczą się w wymiarach 40 x 50 x 20 cm.

– Czerwony pojemnik na elektryczne śmieci to nie tylko wygodne rozwiązanie ale i ekologiczne, gdyż umożliwia bezpłatną zbiórkę odpadów, które następnie zostaną poddane recyklingowi – podkreśla Monika Wyciechowska z Organizacji Odzysku RLG System Polska.

– W naszym gminnym systemie gospodarki odpadami, czerwone pojemniki zagwarantują możliwość prawidłowego pozbywania się elektrycznych śmieci. Przywiązujemy dużą wagę do wszelkich ekologicznych rozwiązań, które chronią środowisko naszej gminny przed szkodliwymi czynnikami.  Wierzymy, że nasi mieszkańcy docenią i tę inicjatywę– podkreśla Wójt Gminy Wielka Wieś Krzysztof Wołos.

 

Projekt Elektryczne Śmieci w ramach, którego Gmina Wielka Wieś otrzymała czerwone pojemniki oferuje także odbiór wielkogabarytowych, niedziałających urządzeń bezpośrednio z domów mieszkańców. Usługa jest bezpłatna i cieszy się dużym zainteresowaniem. Odbiór można zamówić szybko i bez problemów pod numerem infolinii 572 102 102 lub poprzez formularz https://elektrycznesmieci.pl/odbior/#/

Projekt Elektryczne Śmieci w Gminie Wielka Wieś realizowany jest wspólnie przez Gminę Wielka Wieś, Organizację Odzysku RLG System Polska, MB Recycling oraz Fundację Odzyskaj Środowisko.

 

Czerwone pojemniki można spotkać już w ponad 65 miastach Polski ale to nie koniec, ponieważ projekt cały czas się rozwija. Oferuje nie tylko czerwone pojemniki ale także bezpłatną usługę odbioru elektrycznych śmieci bezpośrednio z domu czy z firmy, nowatorski projekt eko zwrotu, umożliwiający pozbywanie się m.in. niepotrzebnych ubrań przez sieć paczkomatów InPost, i wiele innych pro ekologicznych rozwiązań.

 – Co ważne Projekt Elektryczne Śmieci w żaden sposób nie zaburza funkcjonującego na terenach gmin systemu gospodarki odpadami, ale jest jego istotnym uzupełnieniem. Czerwone pojemniki czy odbiory z domu lub firmy, to rozwiązania mające na celu ułatwienie pozbycia się niedziałających urządzeń – zwraca uwagę Robert Magolon – Pełnomocnik Zarządu ds. Projektu Elektryczne Śmieci.

 

CO DZIEJE SIĘ Z ELEKTRYCZNYMI ŚMIECIAMI?

 

Często zadajemy sobie pytanie: elektryczne śmieci zostaną odebrane i co dalej? Wszystkie trafią do profesjonalnych zakładów przetwarzania, gdzie odzyskujemy z nich cenne substancje i materiały: metale żelazne, nieżelazne, tworzywa sztuczne. Odzyskane surowce wykorzystywane są przy produkcji nowych urządzeń i produktów ale nie tylko. Z części np. odzyskanych z pralek tworzymy niepowtarzalne ule
z recyklingu budując miejskie pasieki. To nasz nowatorski projekt wspierający zurbanizowane ekosystemy dla zdrowia człowieka i ochrony środowiska naturalnego, nie wspomnę już o małych przyjaciołach – pszczołach, którym dajemy bezpieczny dom – zaznacza Krzysztof Kieszkowski z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

 

– Prawidłowe pozbywanie się elektrycznych śmieci powinno być nawykiem bo tylko w ten sposób możemy zadbać o nasze najbliższe otoczenie a czerwone pojemniki mają nam w tym pomóc, dlatego też z przyjemnością dołączyliśmy do projektu Elektryczne Śmieci – dodaje Wójt Gminy Wielka Wieś Krzysztof Wołos.

 

LISTA LOKALIZACJI POJEMNIKÓW W GMINIE WIELKA WIEŚ:

Lp.

Umiejscowienie pojemnika

1

Szyce, plac Wspólnoty 2

2

Wielka Wieś, ul. Krakowska

3

Modlnica, przy placu zabaw